Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Широко поширене вірусне захворювання шлунку у дітей - астровірусна інфекція

29.08.2023
???? Астровірусна інфекція є одним із найпоширеніших вірусних захворювань шлунка і кишківника у дітей, особливо у дошкільному віці. Пікова активність астровірусної інфекції спостерігається взимку і весною, хоча вона може виникнути протягом усього року.
???? Головним джерелом інфекції є хворі з вираженими проявами або безсимптомним перебігом.
???? Астровірусна інфекція передається через заражену їжу, воду або предмети побутового вжитку. Також можлива передача вірусу через контакт із зараженими поверхнями.
???? Головними симптомами астровірусної інфекції є різка поява блювання та діареї. Діти можуть скаржитися на біль у животі, загальну слабкість та нудоту. Також можлива підвищена температура тіла, знижений апетит.
???? При захворюванні насамперед необхідно ізолювати хворого і звернутися до лікаря.
???? Прямого специфічного противірусного лікування не існує. Рекомендується пити достатню кількість рідини (наприклад, сольовий розчин, оральні регідратаційні розчини). У важких випадках може знадобитися госпіталізація та внутрішньовенне введення розчинів.
❗Лабораторна діагностика астровірусної інфекції зазвичай здійснюється за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
???? Основними заходами профілактики є ретельне дотримання особистої гігієни. Руки необхідно мити перед вживанням та приготуванням їжі, після відвідування туалету. Ретельно мити овочі та фрукти. Важливо уникати сусідства сирої продукції та готових страв. Не використовуйте для пиття та приготування їжі воду з незнайомих джерел. Під час купання у відкритих водоймах намагайтеся не ковтати воду.
Бережіть своє здоров`я та здоров`я близьких!