Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Швидке та якісне визначення чутливості мікроорганізмів до антимікробних препаратів

14.11.2022
‼На Рівненщині з’явилася можливість швидше та якісніше визначати чутливість мікроорганізмів до антимікробних препаратів.
❗Це відбулося завдяки поставці для Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерством охорони здоров’я України сучасного бактеріологічного аналізатора BIOMIC V3 виробництва США. Це буде дозволяти лікарям призначати найбільш оптимальне лікування для хворих.
????Аналізатор призначений для підрахунку колоній на чашках Петрі, зчитування результатів на хромогенних агарах, родової та видової ідентифікації мікроорганізмів, визначення їх чутливості до антимікробних препаратів методом мінімальних інгібуючих концентрацій або диско-дифузійним методом, обробки результатів з використанням цифрової технології.
????Система може працювати в лабораторії як самостійно, в якості єдиного рішення, так і у зв’язці з пристроями від інших виробників. Крім того, можливе під'єднання до лабораторної інформаційної системи.
????Дозволяє працювати з дисками антимікробних препаратів будь-яких виробників. Передбачає автоматичне вимірювання діаметра зон пригнічення росту мікроорганізмів з можливістю ручного коректування та аналізом зображення антибіотикограми та проводити експертну інтерпретацію результатів відповідно до правил EUCAST. Дозволяє зчитування панелей різних фірм-виробників для ідентифікації мікроорганізмів.
????Забезпечує стандартизацію результатів.
‼Залучені в програмі алгоритми ідентифікації мікроорганізмів не вимагають великих витрат і часу на попередню підготовку до тестування, забезпечуючи при цьому швидке виконання і точність.