Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Стан атмосферного повітря смт Клевань

29.10.2019

25 жовтня 2019 року з 20-30 по 23-20 год спеціалістами Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на прохання керівництва Клеванської ОТГ та за скаргами мешканців громади проведені дослідження атмосферного повітря в смт Клевань.

За результатами випробувань мало місце перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій (ГДК) окремих забруднювальних речовин у повітрі, а саме:
- по вул. Центральній, 30 за вмістом толуолу – у 2 рази;
- по вул. Заводській, 18 за вмістом толуолу – у 2,25 раза та ксилолу – в 2,35 раза;
- по вул.Залізничній, 4 за вмістом формальдегіду – в 1,14 раза;
- по вул. Вишневій, 75 за вмістом толуолу – в 1,92 раза та ксилолу – в 1,4 раза;
- по вул. 1 Травня, 6 за вмістом толуолу – в 1,95 раза та формальдегіду – в 1,1 раза.

Перевищення вмісту ароматичних вуглеводнів в атмосферному повітрі вже неодноразово фіксувались при проведенні досліджень у селищі у поточному році.

Вимірювання проводились не за середньодобовими ГДК, які передбачені для запобігання канцерогенної, мутагенної та іншої прямої чи побічної дії на людину в умовах тривалого (цілодобового) вдихання речовини, а за максимально разовими ГДК, які встановлюють з метою запобігання рефлекторним реакціям у людини через подразнення рецепторів органів дихання (сприйняття неприємних запахів, чхання, алергічні явища, зміна біоелектричної активності головного мозку, світової чутливості очей тощо) та застосовують для оцінки впливу на здоров’я за умови інтенсивної короткочасної дії атмосферних забруднень (до 20 хвилин). Проте, за інформацією мешканців смт Клевань, такий вплив трапляється декілька разів на тиждень протягом багатьох годин.

Про загрозу для здоров'я жителів селища інформовані органи місцевого самоврядування, територіальний орган Держпродспоживслужби, обласна державна адміністрація.

 

в.о. директора ДУ "Рівненський ОЛЦ МОЗ України"                         Сафонов Р. В.