Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Стан захворюваності на COVID-19 за 4 тиждень 2023 року

30.01.2023
????За 4 тиждень 2023 року в Рівненській області зареєстровано 140 підтверджених випадків COVID-19, показник захворюваності склав 12,2 випадки на 100 тис. населення, що на 21,7% більше, ніж за попередній тиждень.
????Серед захворілих 9 дітей (віком 0-17 років), що склало 6,4% від загальної кількості.
????Летальних випадків серед осіб із підтвердженим діагнозом COVID-19 не зареєстровано.
????Протягом минулого тижня одужало 104 людини. В області залишається 264 активних хворих, що становить 22,9 випадків на 100 тис. нас.
❗Проведено 1715 лабораторних досліджень, з них: методом ПЛР – 250; методом ІФА – 3; швидкими тестами на виявлення антигену SARS-CoV-2 – 1636.
????Всього з початку пандемії в області на COVID-19 захворіло 188 747 осіб, одужало 185 826 людей, померли 2657 хворих.
‼МОЗ прогнозує в лютому зростання рівня захворюваності на ковід, а новий варіант коронавірусу, названий ім’ям міфічного морського чудовиська — ʺКракенʺ виявляють все в більшій кількості країн по всьому світу.
????В Україні зафіксували перший випадок зараження штамом коронавірусу ʺКракенʺ у Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.
???? ʺКракенʺ — це новий підваріант усім відомого варіанту Омікрон, який здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом. Штам ʺКракенʺ є наслідком об’єднання двох різних штамів Омікрон. Він дуже заразний із-за надзвичайно високої активності з’єднання вірусу з клітинами людини. ВОЗ офіційно визнала його заразнішим за Омікрон. Симптоми в інфікованої людини такі, як при Омікроні. Найчастіше, це температура, загальна слабість, головний та м’язовий біль, нежить, кашель, першіння в горлі. В окремих випадках погіршується апетит і виникає діарея.
????Цікаво, що ʺКракенʺ навчився обходити імунітет раніше перенесеного ковіда, захист від ʺКракенаʺ мають вакциновані, за умови наявності мінімум однієї бустерної дози.
????Нагадуємо, що вакцинація є головним засобом вберегтися від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів.