За 47-й тиждень 2022 року в Рівненській області зареєстровано 216 підтверджених випадків COVID-19, показник захворюваності склав 18,8 вип. на 100 тис. населення, що на 19,1% менше, ніж за попередній тиждень. Серед захворілих 21 дитина (віком 0-17 років), що склало 9,7% від загальної кількості





Багатьом людям повернутись до звичайного життя після перенесеного COVID-19 доволі складно. Хоча більшість і хворіє в досить легкій формі, це не означає, що саме ви зможете уникнути ускладненого перебігу хвороби. Адже заздалегідь дізнатись, як конкретна людина перенесе захворювання, – неможливо. У кожної п’ятої людини із позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів.
Виключно вакцинація допомагає зменшити ризики потрапити у лікарню та втратити здоров'я, чи навіть життя, внаслідок COVID-19. Водночас навіть у тих, хто легко або безсимптомно переніс коронавірусну хворобу, може спостерігатись так званий “постковідний синдром” або “тривалий ковід” (long COVID-19).

Ознаки та симптоми, які виникають після перенесеної коронавірусної хвороби, які неможливо пояснити жодним діагнозом. У кожної п’ятої людини із позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів. .


Серед порад, які фахова спільнота дає пацієнтам є дотримання режиму сну та збалансованого харчування, помірна фізична активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, прогулянки на свіжому повітрі.
