Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Стан захворюваності населення Рівненської області на паразитози

10.03.2021

2020 рік був неначе у «полоні» ковідної інфекції. А яка ж епідеміологічна ситуація з паразитарних хвороб у Рівненській області? Кількість хворих, які звернулись за медичною допомогою та обстежились на паразитарні хвороби у 2020 році зменшилась у 2,3 раза відносно 2019 року, а відтак і захворюваність на паразитози зменшилась в 2,5 раза. Всього зареєстровано 1517 випадків паразитарних хвороб (131,2 на 100 тис. населення), проти 3789 випадків у 2019 році (320,70 на 100 тис.нас.). Серед населення області реєструвались гельмінтози (аскаридоз, трихуроз, ентеробіоз, токсокароз, поодинокі випадки дирофіляріозу та дифілоботріозу) – 1210 випадків - 104,65 на 100 тис. нас., що у 2,3 рази менше; протозоози (лямбліоз, 1 випадок завізної тропічної малярії) – 307 випадків – 26,55 на 100 тис.нас., що у 3,2 раза менше у порівнянні з 2019 роком.

Наявність позитивних знахідок збудників паразитарних хвороб у довкіллі: воді відкритих водоймищ - 3,36%, овочах - 0,52 %,  ґрунті - 1,54%,  в тому числі в осередках гельмінтозів – 2,3%, рекреаційних зонах – 4,7% ; дошкільних навчальних закладах –1,2%, свідчить про значне його забруднення, що підвищує ризик зараження населення паразитозами, формування нових осередків і потребує проведення заходів з упередження зараження людей і тварин паразитарними хворобами.

Часто можна чути та читати «Мийте руки перед їжею, не пийте сирої води, не їжте немитих овочів та фруктів!». У багатьох ці поради викликають сміх, бо вони вже давно стали прописною істиною. Проте поява кишкових інфекційних та паразитарних захворювань у багатьох випадках пов’язана саме з нехтуванням цих, здавалось би , давно відомих елементарних правил. Ось тому корисно ще раз нагадати деякі відомості з профілактики паразитарних хвороб. Це і дотримання в побуті та на виробництві правил особистої гігієни, охорона довкілля від забруднення збудниками паразитарних хвороб, утримання в чистоті житла, території садиб та місця громадського користування, вживання добре помитих та термічно оброблених продуктів харчування тощо.  При будь-яких шлунково-кишкових розладах слід звертатися за медичною допомогою, ні в якому разі не займатися самолікуванням. Паразитарні інфекції – велике зло і боротьба з ними – справа кожного з нас.

А обстежитись на  наявність збудника паразитарних хвороб Ви можете у паразитологічній лабораторії  Рівненського обласного центру МОЗ України за адресою: м.Рівне, вул Котляревського, 3.

 

 

Завідувач паразитологічної лабораторії,

лікар-паразитолог                                                                                      Любов Шелевицька