Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Суперфуди - унікальне харчування чи маркетинг?

10.04.2023
????Останнім часом на рекламних банерах, в різних медичних і не дуже статтях та новинах, на просторах різних соціальних мереж часто зустрічається слово “суперфуд”. За словами маркетологів, суперфуди - дуже поживні та корисні продукти, що мають у своєму складі максимальну кількість вітамінів та мікроелементів на 100 грамів продукту.
????До суперфудів відносять популярні зараз насіння чіа, матча, пекмез, ягоди годжі, кіноа, рослинне молоко, авокадо та багато іншого.
????Взагалі “суперфуд” - назва, яка, начебто, не вимагає пояснень. Суперфуд - супер їжа. А значить треба брати! Але ціна на такі продукти ой як кусається. То що робити в такому випадку? Чи буде варта користь витрачених коштів, і чи можливо знайти більш бюджетну, та ще й вітчизняну заміну таким продуктам?
????Звісно, що можна! Зараз по черзі розберемо деякі з популярних продуктів.
✔Насіння чіа містить в собі ненасичені жири, Омега-3 та Омега-6. Але в такій же кількості ці речовини містяться в насінні льону.
✔Кіноа - псевдозернова культура (двоюрідна сестриця лободи, до речі), багата на білок, фосфор, цинк і магній. Майже не поступається у вмісті мікроелементів гречка.
✔Пекмез це згущений сік фруктів/ягід чи овочів, що готують у східних країнах. Використовується як натуральний підсолоджувач. Загалом, звичайний мед ніхто не скасовував, але якщо все ж таки хочеться похвалитися заморським смаколиком, то приготувати його не так вже й важко. Достатньо на водяній бані вдвічі випарувати сік з обраних переспілих фруктів.
✔Ягодам годжі за вмістом вітаміну С та антиоксидантів не поступається журавлина, обліпиха, смородина та сушена шипшина.
✔А звичайний зелений чай буде набагато корисніший, аніж популярна матча, якщо навчитись його правильно обирати та заварювати.
????Звісно, це не означає, що вищеперелічені продукти взагалі не потрібні у нашому раціоні. Але потрібно пам’ятати, що у кожному куточку Землі є свої привізні суперфуди та свої аналоги. Згадаймо, що в Італії насіння гарбуза вважається суперфудом, бо містить багато цинку, хоча в нас його продають за копійки. Просто будуйте своє харчування збалансовано і тоді не буде потреби покладати всі надії на чергові ходи маркетологів.