Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Тренінг “Ефективні заходи інфекційного контролю при вакцинації від COVID-19”

13.09.2022
????6-8 вересня у місті Дніпро пройшов перший з циклу тренінгів “Ефективні заходи інфекційного контролю при вакцинації від COVID-19”, проведених ГО “Громадське науково-медичне об’єднання фтизіатрів”.
Під час триденного навчання було розкрито багато важливих тем, що стосуються COVID-інфекції. Методи очищення та знезараження повітря за допомогою вентиляції та ультрафіолетового опромінення, обладнання для виїзних та стаціонарних пунктів щеплення та поводження з медичними відходами під час вакцинальної кампанії – лиш декотрі з них. Також було висвітлено проблему своєчасного скринінгу пацієнтів та мінімізації контакту хворих з медичними працівниками та здоровими відвідувачами кабінету щеплень.
Не обійшли стороною і практичні навички. Методика гігієнічної обробки та миття рук, правильне використання засобів індивідуального захисту, процедура проведення фіт-тесту (тест для перевірки ефективності роботи респіратора) – вміння, дуже важливі для всіх, хто так чи інакше має відношення до вакцинації від коронавірусної інфекції.
Знаннями ділилися тренери Степанський Дмитро, Райхерт Ігор та Яницька Ірина, що є провідними спеціалістами у галузі мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології.
У заході брали участь лікарі-епідеміологи нашої установи.