Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Увага - лептоспіроз!

30.10.2023
‼ У жовтні 2023 р. зареєстрований летальний випадок захворювання на лептоспіроз у мешканця м. Рівне.
У ході епідрозслідування було встановлено, що імовірним фактором зараження стало вживання немитих овочів та фруктів, що були обсімененні випорожненнями заражених мишовидних.
❗ У поточному році зареєстровано 4 випадки захворювання у Дубенському та Рівненському районах, що на 2 випадки менше, ніж за аналогічний період минулого року. Останній летальний випадок реєструвався у Рівненській області у 2016 році.
☝ Нагадуємо вам, що лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, джерелом збудника якого є інфіковані тварини (хворі чи носії) – переважно дрібні ссавці. Застаріла назва цього захворювання – водяна гарячка, бо зараження відбувається під час активного відпочинку на воді, риболовлі, купання чи роботи біля відкритих водойм.
???? Від людини до людини захворювання не передається.
???? Для того, щоб вберегтись від лептоспірозу необхідно дотримуватись наступних порад:
✔ проведення дератизації в житлових та підсобних господарських приміщеннях;
✔ купання в спеціально відведених місцях;
✔ при виконанні польових робіт, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою дотримання правил особистої гігієни – використання гумових чобіт, рукавичок, одягу з цупкого матеріалу;
✔ ретельне миття овочів та фруктів перед вживанням;
✔ утилізація продуктів тваринного походження (в т.ч. м’яса і молока) від тварин, хворих на лептоспіроз.
❗ І пам’ятайте, при перших симптомах (лихоманка, біль у м’язах, почервоніння очей, збільшення лімфатичних вузлів) необхідно звернутись до лікаря.