Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Вода – цілюще джерело життя

02.03.2023
????Всі ми знаємо, що людина на 80% складається із рідини. Але хто б міг подумати, що вода може оздоровити, якщо її використовувати ще й зовні. Подивившись на шанувальників моржування, які занурюються у холодну воду, хтось засумнівається в розсудливості тих, хто захопився дивним заняттям. Інші позаздрять сміливості. А дехто вирішать приєднатися.
????Обливання чи занурення в холодну воду активізує природні цілющі сили організму, які полегшують симптоми багатьох захворювань і сприяють фізичному й психологічному оздоровленню. Почати ранок з гарячого напою, що бадьорить, – це, безумовно, приємне заняття. А ось змусити себе прийняти холодний душ, або вилити на себе відро холодної води під силу не кожному.
????Хто зранку приймає холодний душ, контрастний душ, обливання холодною водою на свіжому повітрі чи купається у басейні, відкритій водоймі не зважаючи на пору року отримує необхідний заряд енергії та гарний настрій на весь день.
❗Холодна вода стимулює кров рухатися до органів, покращуючи кровообіг, налагоджує роботу серця, підвищує розумову працездатність, прискорює обмін речовин. Холодна вода звужує пори й підтягує шкіру, яка стає здоровою і пружною. Холодний душ – це міні стрес для організму, а значить, відбувається активний викид в кров гормонів, що істотно прискорює всі обмінні процеси в організмі. А ми отримуємо міні стресостійкість! Коли прискорюються обмінні процеси, починає краще працювати і наш захист – імунна система. Підвищується опірність організму вірусам, бактеріям. А значить, ми рідше хворіємо і перестаємо годувати грошима аптеки.
Після процедури отримуємо стан блаженства, відчуття чарівних зірочок, які бігають по всій шкірі вашого тіла.
❓Як почати моржувати?
Підходимо до питання розумно, дбайливо і з Любов’ю …
Якийсь час необхідно налаштувати мозок і тіло на майбутню процедуру.
Проконсультуватися з сімейним лікарем.
Вибрати один із варіантів: душ, обливання, купання.
І вперед!
????Бадьорість, самоорганізація, гармонія в душі та позитив - гарантовані.