Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Вплив соціальних мереж на людину

09.02.2023
????Завдяки соцмережам мільйони людей щодня можуть спілкуватися з родиною та друзями, які живуть за тисячі кілометрів. Ця опція набула особливої цінності під час карантинних обмежень та закритих кордонів через пандемію коронавірусу та війну.
✅Позитивні аспекти соціальних мереж:
✔ Безмежне спілкування. Розмовляти з родиною, друзями з усієї земної кулі можна, не виходячи з дому.
✔ Додаткові функції: групи, новини, можливість додавання фото-, відео- і аудіоматеріалів, оповіщення про дні народження друзів, численні програми та багато інших.
✔ Соціальні мережі використовуються в якості інструменту для саморозвитку, вивчення іноземних мов, читання цікавих книг, прослуховування музики.
✔ Соціальні мережі стають місцем навчання, пошуку наукової та іншої літератури. З їхньою допомогою можна розвивати свій бізнес, наприклад, створити свій інтернет-магазин.
✔ Завдяки зростаючій популярності соціальні мережі стали справжнім трендом. Хтось одружився, розлучився, народив дитину, потрапив до лікарні, поїхав відпочивати … треба бути «в темі».
✔ Також соцмедіа стали платформою розголосу про злочини та дискримінацію.
????Негативні аспекти соцмереж:
➡ Публікація у вільному доступі особистої інформації про людину.
➡ Абсолютно все, що ми викладаємо в соціальні мережі, залишається там назавжди, навіть після видалення облікового запису.
➡ Мережі наповнені непотрібною рекламою та непристойним матеріалом.
➡ Розвивається залежність від соціальних мереж, що призводить до того, що людина більшість часу проводить в мережі, нехтуючи реальними контактами з родиною і друзями, відвідуваннями різноманітних заходів, подекуди сном. Все це негативно позначається на самопочутті, фізичному і психологічному здоров’ї, з’являється дратівливість і агресивність.
➡ Соціальні мережі використовуються для пропаганди серед молоді, приміром, екстремістських ідей, пропаганда насильства, поширення порнографії.
➡ Соцмережі негативно позначаються на мовленні та правописі. Обмежений словниковий запас, мовні та граматичні помилки – все це результат спілкування в Інтернеті.
‼Можливість спілкуватися з дорогими та близькими нам людьми на відстані – це велике щастя. Але не потрібно перетворювати спілкування в мережі у маніакальну залежність. Живіть в реальному світі, і нехай віртуальний світ лише допомагає прикрасити ваші будні!