
Завдяки соцмережам мільйони людей щодня можуть спілкуватися з родиною та друзями, які живуть за тисячі кілометрів. Ця опція набула особливої цінності під час карантинних обмежень та закритих кордонів через пандемію коронавірусу та війну.

Позитивні аспекти соціальних мереж:

Безмежне спілкування. Розмовляти з родиною, друзями з усієї земної кулі можна, не виходячи з дому.

Додаткові функції: групи, новини, можливість додавання фото-, відео- і аудіоматеріалів, оповіщення про дні народження друзів, численні програми та багато інших.

Соціальні мережі використовуються в якості інструменту для саморозвитку, вивчення іноземних мов, читання цікавих книг, прослуховування музики.

Соціальні мережі стають місцем навчання, пошуку наукової та іншої літератури. З їхньою допомогою можна розвивати свій бізнес, наприклад, створити свій інтернет-магазин.

Завдяки зростаючій популярності соціальні мережі стали справжнім трендом. Хтось одружився, розлучився, народив дитину, потрапив до лікарні, поїхав відпочивати … треба бути «в темі».

Також соцмедіа стали платформою розголосу про злочини та дискримінацію.

Негативні аспекти соцмереж:

Публікація у вільному доступі особистої інформації про людину.

Абсолютно все, що ми викладаємо в соціальні мережі, залишається там назавжди, навіть після видалення облікового запису.

Мережі наповнені непотрібною рекламою та непристойним матеріалом.

Розвивається залежність від соціальних мереж, що призводить до того, що людина більшість часу проводить в мережі, нехтуючи реальними контактами з родиною і друзями, відвідуваннями різноманітних заходів, подекуди сном. Все це негативно позначається на самопочутті, фізичному і психологічному здоров’ї, з’являється дратівливість і агресивність.

Соціальні мережі використовуються для пропаганди серед молоді, приміром, екстремістських ідей, пропаганда насильства, поширення порнографії.

Соцмережі негативно позначаються на мовленні та правописі. Обмежений словниковий запас, мовні та граматичні помилки – все це результат спілкування в Інтернеті.