Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Всесвітній день боротьби з пневмонією

11.11.2022
????Щорічно у світі понад 740 000 дітей у віці до 5 років помирають унаслідок пневмонії, якій можна було б запобігти!
????Наші легені складаються з дрібних міхурців, альвеол, які при диханні наповнюються повітрям. У хворого з пневмонією в альвеолах накопичуються гній та рідина, що ускладнюють газообмін і зумовлюють біль під час дихання. Запалення легень може бути небезпечним та мати летальні наслідки.
????Пневмонію можуть спричинити бактерії, віруси, грибки. Розвиток бактеріальної пневмонії у дітей найчастіше зумовлюють пневмококи та гемофільна паличка типу b. Лікування залежить від типу пневмонії, стану здоров’я, віку та наявності інших захворювань.
❗ВООЗ зазначає, що профілактика пневмонії є основним принципом стратегії зниження рівня дитячої смертності у всьому світі.
✅Прості кроки, які може зробити кожен, допоможуть уникнути запалення легень:
✔вакцинуйте своїх дітей і вакцинуйтеся самі. Найбільш ефективним методом профілактики пневмонії визнано вакцинацію проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору та кашлюку. А також проти COVID-19 і грипу.
Вакцини від Hib-інфекції, кору й кашлюку входять до національного календаря профілактичних щеплень, а тому є безоплатними для українців. Для дорослих і дітей від 5 років є можливість вакцинуватися від COVID-19;
✔дбайте про чистоту в домі, дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаються, провітрюйте приміщення;
✔дотримуйтесь респіраторної гігієни, гігієни рук та фізичного дистанціювання;
✔збалансовано харчуйтеся. Для новонароджених особливо важливе грудне вигодовування протягом перших 6 місяців життя, це зміцнить імунітет малюка;
✔будьте фізично активними;
✔киньте курити та уникайте пасивного куріння.
‼Якщо у вас чи ваших близьких з’явилися симптоми або підозра на пневмонію, негайно зверніться до лікаря! Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування. 
 ????????Самолікування, особливо із використанням антибіотиків, може значно ускладнити діагностику пневмонії та подальшу фахову терапію!