Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

19.05.2023
????19 травня щороку відзначається Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами. Вперше був проведений у 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу з боротьби з гепатитами. Цей день призначений для підвищення глобальної обізнаності про гепатити, популяризації профілактики, діагностики та лікування цих захворювань.
❗Проблема вірусних гепатитів, як і раніше, залишається однією з центральних для охорони здоров'я всього світу. Тяжкий і тривалий клінічний перебіг із розвитком блискавичних форм і високою смертністю, значний відсоток переходу у хронічну форму гепатиту з подальшою інвалідизацією, розвитком цирозу і раку печінки призводять до великих матеріальних і економічних збитків.
????Гепатит – запалення печінки вірусної етіології. Дана група захворювань стрімко зростає і поповнюється новими різновидами, основними типами вірусів гепатиту є: А, В, С, D, Е.
❗У Рівненській області протягом І кварталу 2023 року було зареєстровано 2 випадки вірусного гепатиту А, 13 випадків на вірусний гепатит В та 4 випадки на вірусний гепатит С. Захворюваність реєструвалась в Рівненському, Дубенському та Сарненському районах.
✅Профілактика вірусного гепатиту включає такі рекомендації:
✔ Вакцинація: вакцинація проти вірусного гепатиту є найефективнішим способом запобігання захворювання. Існують вакцини проти гепатиту А і гепатиту В, які можуть бути проведені окремо або комбіновано.
✔ Гігієна рук: регулярне миття рук є важливим заходом для запобігання передачі вірусного гепатиту.
✔ Безпечні статеві контакти: використання презервативів може допомогти запобігти передачі вірусного гепатиту В та C через статевий шлях.
✔ Контроль якості продуктів харчування: уникайте споживання сирої або недостатньо термічно обробленої їжі.
✔ Обережне поводження з кров'ю та іншими біологічними рідинами: уникайте контакту з кров’ю та біологічними рідинами, використовуйте засоби індивідуального захисту.
✔ Вакцинація новонароджених: новонародженим дітям рекомендується отримати вакцину проти гепатиту В у перші години після народження.
????Важливо пам'ятати, що це загальні рекомендації, і кожен може звернутися до свого лікаря для отримання індивідуальної консультації та рекомендацій з профілактики вірусного гепатиту.
????Проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом спрямовано насамперед на залучення уваги широкої громадськості та фахівців до зазначеної проблеми, надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С, підвищення зацікавленості громадян кожної країни в проведенні профілактичних заходів.
????Слідкуйте за своїм здоров’ям, проходьте профілактичні обстеження, вакцинуйтесь та будьте здорові!