Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Як наявність комах в оселі впливає на здоров`я людини

19.09.2023
???? Наші домівки, де ми почуваємось затишно та безпечно, окрім милих нашому серцю гостей приваблюють й істот, існування яких поруч з нами досить часто залишається непоміченим, а в певних випадках їх сусідство є доволі небажаним. Зважаючи на те, що на одну людину у світі припадає 200 млн комах, а наші житла теплі, достатньо вологі, захищені від неприємностей навколишнього середовища, та ще й такі щедрі на постійне пригощення чимось смачненьким, уникнути їх присутності у своєму домі неможливо.
???? Погляньте на інфографіку, наскільки багате видове різноманіття членистоногих у наших оселях: деякі їх представники обирають для свого проживання ванну чи санвузли, іншим до вподоби кухня, є поціновувачі книжкових полиць, а певні особини буквально сплять з вами у ліжку. А ще можуть бути випадкові візити до нас комах, які живуть лише у природному середовищі та гостини членистоногих, що відрізняються злим наміром нас вкусити та спожити нашу кров.
???? Останні і є найнебезпечнішими для людини, адже укуси кровососів, до яких відносяться певні види комарів, клопи, воші, блохи тощо, окрім того, що призводять до виникнення сильного свербежу, запалення, алергічних реакцій різної складності, здатні передати жертві й величезний “букет” збудників інфекційних та паразитарних захворювань. А ще такі вимушені контакти, зокрема через характерне неприємне дзижчання комах та їх докучливість виводять з рівноваги навіть людину з надміцною нервовою системою.
???? Неприємним може бути й сусідство членистоногих, котрі здатні зашкодити харчовим продуктам, одягові, книгам — мухи, таргани, мурахи, молі та інші шкідники продуктових запасів — окрім псування нашого майна вони можуть бути механічними переносниками вірусів, бактерій, грибків та яєць гельмінтів.
Такі комахи, як лусочниці, мокриці, багатоніжки, або ж всім знайомі павуки, зазвичай мало турбують людину, приносять більше користі, адже позбавляють наші помешкання від інших небезпечних членистоногих, однак, у разі масового розмноження теж можуть понівечити збіжжя, до того ж велика кількість їх хітинових оболонок та екскрементів може зумовити у людини досить серйозні алергічні стани.
☝ Звісно, не варто вбачати катастрофу, якщо усередині свого будинку ви зустріли членистоногого гостя. Однак, для того, щоб мінімізувати такі відвідини достатньо пам’ятати про підтримання чистоти та своєчасний ремонт приміщень у своїй оселі, не накопичувати у ній різноманітний мотлох, дбати про належний стан вологості, яка не має перевищувати 60%, потурбуватись про захист вікон та дверей протимоскітними сітками. Сухі та облаштовані підвал і горище, а ще охайні сусіди теж є запорукою спокою та відсутності непроханих комах, що неодмінно гарантуватиме відчуття затишку, комфорту та безпечності вашої домівки.