Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Як не захворіти в сезон грипу та застуд?

22.09.2023
???? Осінь – традиційний сезон застуд, грипу та коронавірусної хвороби. В осінньо-зимовий період ми більше хворіємо, зокрема і через те що більше часу проводимо в приміщеннях із закритими вікнами разом з іншими людьми, що збільшує наші шанси підхопити вірусну інфекцію.
???? Найкращий спосіб зменшити ризик сезонного грипу, COVID-19 та його потенційно серйозних ускладнень — робити щеплення.
✅ Базові рекомендації, які допоможуть зробити себе менш вразливим до будь-яких хвороб — застуди, грипу і навіть коронавірусу:
???? Часто мийте руки водою з милом. Якщо немає мила та води, скористайтеся спиртовмісним антисептиком.
???? Уникайте торкання очей, носа та рота. Цим шляхом поширюються мікроорганізми.
???? Уникайте тісного контакту з хворими людьми.
???? Провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання.
???? Збалансовано харчуйтеся, пийте достатньо рідини та будьте фізично активними. Дотримуватися цих базових порад доцільно завжди, аби залишатися здоровими та мати ресурс на боротьбу з хворобами.
❗ Якщо у вас з’явилися симптоми застуди, обов’язково зверніться до сімейного лікаря, адже це може бути грип чи COVID-19. Ці захворювання дуже небезпечні, особливо для літніх людей, вагітних та людей із хронічними хворобами.
Навіть якщо ви не в групі ризику, не ігноруйте симптоми хвороби, адже ви можете передати вірус тим, для кого він може стати смертельним, наприклад бабусі чи дідусю або вагітній жінці.