Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Як пережити спеку

01.06.2023
 
????Аномальна спека створює ризики для здоров’я. Особливу обережність слід проявляти людям, які мають патологію серцево-судинної системи. У групі ризику люди старше 55 років, маленькі діти до 3 років, люди, які мають хронічні захворювання – цукровий діабет, бронхіти, гастрити, ішемічну хворобу серця. ❗Особливо шкідливі для здоров’я різкі температурні стрибки та поєднання високої температури та підвищеної вологості.
✅У спеку необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
✔ За можливості обмежте час перебування на вулиці.
✔ Носіть світлий просторий одяг з натуральних тканин.
✔ Носіть головний убір, особливо це стосується осіб старше 55 років.
✔ Пийте більше рідини та вживайте фрукти.
✔ Купання – це хороший спосіб охолодити організм. Тільки слід дотримуватися правил купання і ні в жодному разі не вживати алкоголь.
✔ Не охолоджуйте занадто повітря в оселі кондиціонером або вентилятором.
✔ Не варто збільшувати фізичне навантаження, організму і так важко.
✔ Особам, які страждають на серцево-судинні та легеневі захворювання, при погіршенні самопочуття слід звернутись до лікаря для проведення корекції щоденного підтримуючого медикаментозного лікування та виконувати рекомендації лікаря. Хворим на цукровий діабет потрібно більш ретельно стежити за рівнем цукру в крові.
✔ Кардіологи радять уникати влітку вживання алкоголю.
✔ В жарку погоду рекомендується випивати близько 2-3 літри рідини в залежності від ваги тіла, фізичного навантаження, стану здоров`я.
✔ Скорочуємо калорійність раціону. Потреба в енергії в жарку погоду знижується приблизно на 5%. Бажано харчуватися часто, малими порціями.
✔ У розпал літньої спеки найпростіше влаштовувати собі розвантажувальні дні, проведені на воді, фруктах, овочах, салатах.
✔ У спеку ми частіше звичайного схильні до різних кишкових інфекцій, тому необхідно дуже ретельно мити фрукти, овочі та зелень. Швидкопсувні продукти зберігати в холодильнику.
????Дотримуючись цих простих профілактичних заходів, можна легше перенести спекотні дні та уникнути погіршення стану здоров`я.