Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Як подолати стрес під час війни?

19.10.2023
???? Стрес – це захисна реакція організму на зовнішні та внутрішні подразники. Тривожність, невизначеність у завтрашньому дні, переживання за рідних і друзів тримають нас у стані постійного стресу. І справитись з цим стресом під силу далеко не кожному, особливо в умовах війни.
☝ Щоб мінімізувати наслідки стресу, пропонуємо вам прості дії:
???? Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати. Зараз дуже важливо концентруватися на створені найбільш безпечних умов, турботі про близьких та рідних.
???? Споживайте лише достовірну інформацію з офіційних джерел. Не варто переглядати новини цілодобово, адже це підвищує панічні настрої, тривогу та відчуття страху за близьких та себе.
???? Намагайтесь за можливості дотримуватись режиму дня та сну. В умовах війни організувати здоровий сон важко, але щоразу, коли у вас є можливість поспати, скористуйтеся нею.
???? Не забувайте рухатись та за можливості виконувати хоча б мінімальні фізичні навантаження. Навіть, якщо ви в укриття, робіть розминку, це допоможе впоратися зі стресом, тривогою та панічними настроями.
???? У важкі часи гуртуйтесь разом та підтримуйте один одного. Якщо є можливість, будьте на зв’язку з близькими. В укритті спілкуйтесь та підтримуйте тих, хто перебуває там поруч з вами. Психологічна підтримка у такі складні моменти допомагає впоратися зі стресом
???? Під час війни людина відчуває шок, гнів, депресію, перепади настрою, проблеми зі сном. Це нормальна реакція психіки на стрес. Візьміть до уваги всі поради, докладіть зусиль, і, якщо тривожність не зникає, не соромтесь звертатись до спеціалістів.
???? Якщо ви подолаєте стрес - зможете бути корисними для оточуючих. За можливості допомагайте фізично та матеріально захисникам на фронті, займіться волонтерством та благодійністю - це підійме ваш моральний дух і пришвидшить нашу перемогу.