Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Як вберегтися від переохолодження?

11.11.2022
????Після повномасштабного вторгнення росії нам доводиться часто ховатися в бомбосховищах, підвалах будинків, в яких холодно та сиро та й в у квартирах не варто чекати великої спеки. З настанням холодів хочемо ще раз нагадати як правильно одягатися, щоб не замерзнути та не захворіти, адже за тривалих низьких температур наше тіло втрачає тепло швидше, ніж виробляє, тому в холодну пору одягу та взуттю потрібно приділяти особливу увагу, щоб вберегтися від переохолодження.
❗Отже, використовуйте одяг, який швидко та ефективно відводить вологу від тіла назовні, а також запобігає потраплянню вологи ззовні до середини, як тільки ваш одяг чи взуття стане вологим, вам одразу стане холодно. Правильно підібрані шари одягу допоможуть вам у цьому.
????Не забуваймо про тришарову концепцію одягу:
????нижній шар - спідня білизна, термобілизна, шкарпетки. Цей шар одягу має відводити вологу і тому стараймося використовувати вироби із натуральних тканин. Пам’ятаймо, що термобілизна як і шкарпетки тепліші будуть із натуральної шерсті;
????середній шар це утеплювальний шар який тримає тепло — светри, кофти тощо. Тут можна використати вироби як із натуральних тканин, так і зі штучних тканин таких, як добре нам відомий фліс. Вироби із флісу добре зберігають тепло і мають унікальні властивості терморегуляції, що забезпечує комфортну вентиляцію при перегріві та виведення на поверхню виробу конденсату;
????верхній шар захищає від зовнішніх чинників – дощу, вітру та снігу. Він має бути з щільної вітро- та водонепроникної тканини.
????Що більше шарів одягу – то тепліше. Однак одяг не має бути занадто грубим і сковувати рухи, головне – багатошаровість та терморегуляція, між різними одежинами має бути повітряний прошарок. Утепліть спину.
????????Не забувайте також про руки та голову - носіть рукавички, шарф і шапку.
????Тепер поговоримо про взуття. Воно має бути просторим, відповідного розміру і не стискати ногу, щоб підтримувати нормальний кровообіг, а також повинно забезпечувати достатню фіксацію. Матеріал верху повинен бути щільним і водонепроникним, щоб в сніжну погоду та сльоту (сира погода з дощем або мокрим снігом, із багном на землі) забезпечити комфорт і сухість вашим ногам. Підошва має бути міцна і товста, але водночас бути гнучкою й мати рельєфні протектори.
‼Ну й на останок, але не менш важливе, на що хочеться звернути вашу увагу - це на безпеку в нічний та вечірній час. Наш одяг зазвичай має темний колір тому обов’язково прикрасьте свій та дитячий одяг світловідбивальними елементами (стрічками, смайликами тощо).
❗Одягайтеся тепло, бережіть своє здоров’я та слідкуйте за новинами Центру!