






Кип’ятити воду потрібно протягом мінімум 10 хвилин, після чого дати їй відстоятися та обережно злити, не збовтавши осад. Чим довше кип’ятити, тим більше патогенів буде знищено. Зберігайте кип’ячену воду в закритій тарі, за можливості відстояну воду варто додатково очистити за допомогою побутового фільтра для води.

Цей спосіб дозволяє прибрати неприємний запах води, незначні домішки та шкідливі речовини. На літр необхідно 5 таблеток, які краще подрібнити та загорнути в марлю або іншу тканину, щоб пил від вугілля не потрапив у воду. Процес очищення триває щонайменше 8 годин.

Кілька таких таблеток та 30 – 60 хвилин очікування, поки вони розчиняться у воді, і її можна споживати. Ці таблетки мають антибактеріальні властивості та великий термін придатності. Уважно вивчіть інструкцію, на який об’єм води розраховано такий засіб.

Згодиться для невеликих об’ємів. Для знезараження літру води потрібно 1 – 2 грами розчину марганцівки або кілька кристаликів. Вода має стати блідо-рожевого кольору (яскраво-рожевого може спричинити проблеми з кишківником). Відстояти пів години, акуратно процідити, залишивши осад на дні тари.

Спиртовий розчин йоду використовують в крайніх випадках. На літр води достатньо 4 – 5 крапель. Після цього за можливості воду варто профільтрувати через побутовий фільтр. Перш ніж пити, треба почекати до години. Така вода матиме характерний присмак, але ви зможете уникнути зневоднення.