Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Захоплення пивом - нездоровий вибір

26.09.2019

Побачити молоду людину з пляшкою або баночкою пива – реалії сьогодення. Для багатьох пити пиво – це модно, приємно, пиво створює товариську атмосферу, допомагає відпочити, розслабитися.
Що ж насправді приховується за епітетами, якими нагороджують цей пінний напій його шанувальники.
Пиво – це алкогольний напій, виготовлений з води, ячмінного солоду, дріжджів, хмелю шляхом ферментативного бродіння. Вміст етилового спирту в ньому коливається в залежності від сорту від 3-7% до 12%. В процесі бродіння в пиві утворюються побічні продукти, що мають токсичні властивості. Це альдегіди, сивушні масла, метанол, ефіри. Їх вміст у пиві в десятки та сотні разів перевищує рівень допустимої концентрації у горілці. Алкоголь підсилює токсичну дію компонентів пива, навіть якщо вони містяться в ньому в дуже малих кількостях. Чим міцніше пиво, тим агресивніше поводять себе отруйні речовини.
Як і будь-який алкогольний напій, пиво викликає сп’яніння та формує залежність. Пивний алкоголізм формується втричі швидше чим горілчаний, важче піддається лікуванню, тому з залежністю до пива важче боротися, ніж до горілки. Небезпеку становить також «безалкогольне» пиво, адже алкоголь в ньому присутній, хоч і в невеликій кількості. Саме зі склянки безалкогольного пива може розпочатися черговий запій в осіб з алкогольною залежністю.
Не думайте, що випити пива один-два рази в тиждень – це нормально. Таке відношення до пива вкрай небезпечне. Одна пляшка 5% пива в середньому дорівнює 50 гр горілки, а 9% пива – 100 гр горілки. Людина, яка випиває протягом дня 1-1,5 літрів пива, приймає неабияку дозу алкоголю – 100-300 гр.
Якщо підліток випиває 3-4 рази на місяць – це вже зловживання, і дуже серйозне.
По шкідливому впливу на організм пиво можна порівняти лише з самогоном.
Надмірне споживання пива серйозно впливає на життєво важливі органи та системи організму.
Страждають, насамперед, серце і судини, тому, що пиво:
швидко всмоктується та переповнює кровоносне русло, викликаючи розширення вен і збільшення розмірів серця (синдром «пивного серця»);
містить кобальт, який заміщає кальцій в серцевому м’язі, що сприяє зниженню його скорочувальної здатності та розвитку серцевої недостатності (вміст кобальту в серцевому м’язі у любителів пива перевищує допустиму норму в 10 раз!);
містить речовини, які провокують підвищення артеріального тиску, викликають головний біль.
При вживанні пива порушуються обмінні процеси внаслідок «вимивання» з організму калію і магнію, що призводить до порушення серцевого ритму, сухості шкіри, болях в литкових м’язах, слабості в ногах, дратівливості, плаксивості, поганого сну.
Відбуваються ендокринні порушення, які спричиняють серйозні зміни в репродуктивній сфері.
Клітини печінки поступово гинуть, вона зморщується, втрачає свою захисну функцію (від цирозу печінки найчастіше вмирають саме любителі пива!).
Страждає нервова система: погіршується пам’ять, слабшає увага, порушуються розумові процеси.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: для молодого організму, який росте та ще не завершив своє формування, будь-яка доза алкоголю (навіть у пиві) шкідлива.
Якщо хоча б один із батьків зловживає (зловживав) алкоголем шанси отримати залежність (навіть з допомогою пива) зростають в 4 рази.
Алкоголь не допоможе розв’язувати проблеми, а може додати нову – високий ризик алкоголізму, вилікувати який дуже складно!