Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Запобігання кишковим захворюванням у дітей

29.08.2019

Маленькі діти частіше за дорослих мають шлунково-кишкові розлади, причиною виникнення яких є недоброякісні харчові продукти, порушення правил приготування і зберігання страв.
Ось 10 основних принципів приготування безпечної їжі, дотримання яких допоможе зберегти здоров’я вашого малюка.

1. Уникайте годування із пляшечки
Користуйтесь чашкою і ложкою при годуванні дітей раннього віку рідкою їжею.
Мити посуд необхідно відразу після годування. Якщо все ж доводиться користуватися пляшечками та сосками, їх необхідно ретельно мити і кип’ятити після кожного використання.

2. Не зберігайте готові страви
Не рекомендується готувати страви для дітей раннього віку завчасно і згодом її підігрівати. Годуйте дітей щойно приготованими стравами. Якщо це неможливо, їжа повинна зберігатися тільки до наступного прийому протягом 3-4 годин. Після зберігання їжу необхідно ретельно підігріти. Це значить, що рідкі страви повинні кипіти не менше 1 хвилини, а тверді – довести до температури не нижче 70С протягом 30 секунд.
Не рекомендується підігрівати їжу в мікрохвильовій печі – вона може нагріти їжу нерівномірно, що сприяє розмноженню шкідливих мікроорганізмів.

3. Уникайте контакту між сирими продуктами та готовими стравами
Готові страви можуть бути заражені навіть від найменшого дотику з сирими продуктами через руки, мух, кухонне приладдя або інші поверхні. Тому після обробки сирих продуктів необхідно помити руки. Посуд, в якому зберігалися сирі продукти, необхідно ретельно мити, перед використання його для готових страв.

4. Дотримуйтесь чистоти
Для запобігання зараження їжі, поверхні, які використовуються для її приготування, посуд повинні бути абсолютно чистими.
Рештки їжі є потенційними місцями скупчення хвороботворних мікроорганізмів та можуть приваблювати комах та гризунів. Сміття повинне знаходитися в закритій ємності та негайно викидатись по мірі накопичення.

5. Частіше мийте руки
Старанно мийте руки з милом перед початком приготування, подачею їжі, після відвідування туалету, дотику до побутових хімікатів або тварин. Домашні тварини часто являються носіями хвороботворних мікроорганізмів, які з рук потрапляють в їжу.

6. Використовуйте безпечну воду
Безпечна вода настільки ж важлива для приготування їжі немовлятам і дітям раннього віку, як і для пиття.
Воду, яка використовується для приготування їжі, необхідно кип’ятити, застосовувати спеціальні фільтри для додаткового очищення або використовувати бутильовану питну воду.

7. Мийте фрукти та овочі
Сирі фрукти та овочі, якими годують немовлят, необхідно ретельно вимити безпечною водою. Якщо є ймовірність того що такі продукти можуть бути сильно забруднені, перед вживання їх необхідно зрізати шкірку, а якщо це неможливо – піддавати ретельній термообробці.
Погано помиті овочі, фрукти і ягоди, які вживаються в сирому вигляді, можуть стати джерелом кишкових інфекцій, паразитарних захворювань.

8. Ретельна термообробка
Сирі продукти, особливо птиця, молоко та овочі, часто бувають заражені хвороботворними мікробами. Правильна теплова обробка здатна їх знезаразити.

9. Зберігайте продукти в безпечному місці
Швидкопсувні харчові продукти необхідно зберігати в спеціально виділених закритих ємностях для оберігання їх від гризунів і комах. Не слід використовувати для зберігання харчових продуктів ємності, в яких раніше знаходились хімічні речовини.

10. Оберігайте продукти від комах, гризунів і інших тварин
Тварини часто бувають переносниками шкідливих мікроорганізмів і потенційним джерелом зараження харчових продуктів – їм не місце на кухні.

Пам’ятайте! Однією із головних вимог до їжі для дітей раннього віку є висока якість продуктів, які використовуються і дотримання чистоти в процесі її приготування.

Нехай Ваші діти будуть здорові!!!