Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Засідання координаційної ради по туберкульозу

27.06.2023
На Рівненщині з початку року виявили 12 випадків ВІЛ-інфекції та близько півсотні нових хворих на туберкульоз.
▪️Профілактику, діагностику та лікування соціальних інфекційних хвороб в області сьогодні вчергове обговорили на засіданні координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу.
Україна вже більше 15-ти місяців протистоїть повномасштабному нападу російської федерації. На жаль, війна спровокувала поширення хвороб. Тому маємо проводити посилену роботу щодо діагностики та лікування небезпечних хвороб.
???? Окремо хочу подякувати неурядовим організаціям, які підставляють своє плече у боротьбі з поширенням недуг:
Завдяки консолідації усіх служб та обласної влади, на Рівненщині збільшили кількість обстежень на туберкульоз. Цьому, зокрема, сприяла робота пересувного флюорографа, завдяки якому обстежено 2300 людей з груп ризику, в тому числі ВПО та засуджених.
▪️В області за І півріччя послугами медико-психосоціального супроводу охоплено більше 3,5 сотень людей, які хворіють на туберкульоз (мультирезистентний туберкульоз - 94 , туберкульоз – 261).
???? Окремо звернули увагу присутніх на оновлені закони у напрямку подолання поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу. В новій редакції враховуються керівні документи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), світові стандарти ранньої діагностики та лікування ВІЛ-інфекції та туберкульозу.
Акцентували увагу й на необхідності прийняття в усіх громадах місцевих програм протидії захворюванню на туберкульоз, покращення роботи з виявлення зазначеного захворювання на ранніх етапах, у тому числі із залученням правоохоронців.
✔️ За результатами засідання прийняли доручення щодо посилення роботи на первинному рівні та необхідності збільшення діагностики кола контактних осіб.