
З плином часу значення засмаги в культурі змінювало своє значення. Спочатку засмаглі люди мали статус здорових. Потім у моду увійшла блідість, це говорило про статус та багатство роду. Потім знов популярності набула золотава шкіра... І так по колу.

А що з приводу цієї естетичної особливості каже доказова медицина?

Науковці стверджують, що поява засмаги - в першу чергу захисна реакція шкіри на вплив сонячного проміння. У відповідь на УФ-випромінювання шкіра виробляє меланоцити, які й надають їй бронзового відтінку. Тобто смаглява шкіра = пошкоджена шкіра. І не важливо як довго та в який час доби ви будете засмагати. Наслідками постійного впливу сонця на шкіру можуть стати рання поява зморшок, сонячні опіки, швидке фотостаріння та навіть рак шкіри.

Але як захиститись від шкідливого впливу сонячних променів? Використовуйте так звані санскріни (або сонцезахисні засоби). Вони допоможуть мінімізувати негативний вплив на шкіру.

Ось декілька правил при користуванні санскріном:

обирайте засоби з SPF (Sun protection factor) не менше 15;

оновлюйте захист що дві години або після купання;

наносьте засіб за 15-30 хв до виходу на сонце;

при нанесенні керуйтесь правилом двох пальців або чайної ложки (саме цієї кількості вистачить на обличчя та шию, стільки ж використовуйте на руки);

користуйтесь санскрінами навіть взимку.

Але ж сонячні промені стимулюють виробітку вітаміну D!

Дійсно, ультрафіолет має і корисний вплив на організм. Але для цього не обов’язково смажитись на сонячній пательні. Вистачить 15 хв 2-3 рази на тиждень протягом сонячних літніх місяців для того, щоб підтримувати достатній рівень вітаміну D увесь рік.


І нехай ваша шкіра буде здоровою, а сонце приносить лиш радість!