Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо (Сократ)

07.04.2023
????Всесвітня організація охорони здоров’я на честь свого створення у 1948 році заснувала Всесвітній день здоров’я, який відзначається щороку 7 квітня й головною метою котрого є наголошення на важливості здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань. Саме ВООЗ, головною метою якої є забезпечення охорони здоров’я населення усіх країн світу, визначає це поняття не лише як відсутність хвороб чи фізичних дефектів, а стан повного душевного, фізичного та соціального благополуччя людини.
????Ціну здоров’я людство усвідомило з давніх-давен, це справжнє багатство, яке дуже легко втратити, особливо у сьогоденні, коли кожен з нас живе у стані постійного стресу та величезного психологічного навантаження, на фоні екологічних та гуманітарних потрясінь у багатьох регіонах України, викликаних військовими діями, що, у свою чергу, збільшує ризик біологічних загроз та зростання інфекційних захворювань.
????Купити ж здоров’я неможливо, його потрібно берегти та зміцнювати, чому найліпше сприяє спосіб нашого життя. Дійсно, коли ми веселі, рухливі та спритні, повноцінно відпочили та з апетитом поїли — ми здорові й легко впораємось з усіляким життєвим завданням.
❗Здоровий спосіб життя — це систематичне виконання досить простих правил, таких як дотримання режиму дня, правил гігієни, основ раціонального харчування, дозовані фізичні навантаження, відсутність шкідливих звичок, сприятливий емоційний клімат та доброзичливе ставлення один до одного. Важливо при цьому усвідомлювати, що ми жодним чином не позбавляємо себе якихось благ, а допомагаємо своєму організму розвиватись та вдосконалюватись і це обов’язково допоможе повноцінно насолоджуватись життям.
????А ще важливо пам’ятати, що хворобі легше запобігти, ніж її лікувати. Основні принципи профілактики зводяться до дотримання знову ж таки здорового способу життя, а також включають регулярні медичні огляди та вакцинацію, яка в Україні проводиться згідно з Календарем щеплень, розробленим з урахуванням міжнародного досвіду та захищає людину від багатьох інфекційних хвороб, таких як кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція тощо. При виникненні щонайменших проявів нездужань потрібно звернутись до свого лікаря та виконувати всі його рекомендації, це сприятиме швидкому одужанню, відновленню працездатності та максимальному збереженню звичного для людини ритму життя.
????Здоров’я є одним з найголовніших умов досягнення всього задуманого, воно необхідне кожній людині для того, щоб знайти своє місце у житті, боронити свою країну від ворога, кохати та бути коханими, мріяти, творити, радіти та тішитись кожним днем. Саме тому закликаємо всіх дбайливо ставитись до себе та своїх близьких, бажаємо бути здоровими, активними, щасливими та любити життя.