Рівненський центр контролю та профілактики хвороб

Здоровий спосіб життя – шлях до здоров’я

21.09.2022
????Здоров’я – це сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття та необхідною умовою здійснення творчих планів, високої працездатності, створення сім’ї, народження й виховання дітей. Здоров`я – це наша особиста відповідальність і зайнятись ним можемо тільки ми і ніхто інший.
❗Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль, адже стан здоров’я людини залежить на 20 % від спадковості, на 10 % – від рівня розвитку медицини, на 20 % – від стану довкілля, на 50 % – від способу життя.
????Здоровий спосіб життя – це життєдіяльність людини¸ яка спрямована на запобігання захворювань, покликана в першу чергу підвищувати саму якість життя.
????Основними складовими здорового способу життя є:
✅раціональне харчування;
✅фізична активність і загартовування;
✅особиста гігієна;
✅відсутність шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнокуріння);
✅позитивні емоції;
✅інтелектуальний розвиток;
✅режим праці та відпочинку;
✅самоконтроль за станом здоров’я.
????Важливе значення у формуванні здорового способу життя відведене саме раціональному харчуванню, відсутності шкідливих звичок та підтриманню маси тіла на оптимальному рівні.
????Не менш важливими є й рухова активність та регулярні фізичні навантаження, спрямовані на підвищення рівня фізичного розвитку та його підтримку.
‼Сьогодні вести здоровий спосіб життя це не лише бути в моді, це запорука успіху та ознака свідомого вибору людини, яка несе в собі безліч переваг. Тому бажаємо шановним читачам віднайти свій власний здоровий спосіб життя. І пам´ятайте, що найголовніший шлях починається з першого кроку.